България загуби от Италия в полуфиналите на Евроволей (U20)

"Лъвовете" ще спорят за бронза с Полша или Белгия

Националният отбор по волейбол загуби от домакина Италия с 1:3 гейма (25:23, 17:25, 18:25, 20:25) в полуфиналите на Евроволей (U20). Така утре "лъвовете" ще се изправят срещу Белгия в спора за бронзовите медали.

Днес тимът на Мартин Стоев започна уверено и доминираше в първия гейм, като поведе последователно с 16:8 и 21:15. Италианците намалиха до точка изоставането си при 22:23 и 23:24, но "лъвовете" удържаха успеха в първата част с 25:23.

Във втория гейм "адзурите" поеха инициативата и дръпнаха с 13:8 и 21:15 преди да изравнят за 1:1 след 25:17.

България поведе с 5:3 точки в третата част, но домакините обърнаха резултата в своя полза и отново взеха аванс от 8 точки при 16:8, а по-късно и 20:12, затваряйки гейма при 25:18.

И в четвъртата част италианците имаха превъзходство, като стигнаха до крайната победа след 25:20.

Над всички за България беше Георги Татаров със 17 точки. За тима на Италия Алесандро Боволента се отличи с 27 точки.