Девета загуба за волейболистите в Лигата на нациите

Тимът на Пламен Константинов отстъпи на Сърбия

Мъжкият национален отбор на България по волейбол допусна девета загуба в настоящото издание на Лигата на нациите.

"Лъвовете", които запазиха мястото си в турнира след победата на Полша над Канада, отстъпиха с 0:3 гейма (19:25, 22:25, 22:25) на Сърбия.

Тимът на Пламен Константинов беше надигран и в трите части в зала Конвеншън Сентър в Анахайм (САЩ). Вторият и третият гейм все пак предложиха интрига, но западните ни съседи показаха повече концентрация в ключовите моменти.

Най-резултатен в мача стана Дражен Лубурич от съперника с 15 точки, а за България над всички беше Аспарух Аспарухов с 12.

Така "лъвовете" заемат предпоследната 13-а позиция с 8 точки, докато "плавите" са осми с актив от 16.

В последния си мач - в 06:30 ч. в понеделник (10 юли), България се изправя срещу домакина САЩ.