"Хебър" безпроблемно на финал в Суперлигата

Тимът от Пазарджик ще защитава трофея си срещу "Нефтохимик"

"Хебър" е на финал в родната Суперлига за четвърта поредна година! Отборът от Пазарджик спечели своята полуфинална серия с "Дея спорт" с 3:0 победи и ще се изправи срещу "Нефтохимик" в спор за шампионската титла.

Тази вечер "Дея спорт" не оказа особена съпротива на шампионите. При два успеха до момента в серията, волейболистите на Камило Плачи поведоха в мач №3 с 2:0 гейма след 25:14 и 25:15.

Единствено в третата част домакините от Бургас създадоха интрига в срещата, но в крайна сметка гостите се класираха за големия финал след 25:21.

Най-резултатен за успеха беше Якопо Масари, който завърши с 18 точки. В спор за трофея, "Хебър" ще преследва втори поредни златни медали от Суперлигата срещу "Нефтохимик".

С допуснатата загуба в полуфиналната серия с 0:3 победи, "Дея спорт" завършва на четвъртата позиция.

Стартовите състави

"Дея спорт": Георги Братоев, Тодор Вълчев, Георги Петров, Денис Чавдаров, Стипе Перич, Димитър Маринков, Гейдж Уорсли - либеро

"Хебър": Якопо Масари, Гьорги Гьоргиев, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Брадли Гънтър, Николай Къртев, Теодор Салпаров - либеро