"Хебър" е на победа от втора поредна шампионска титла

Успех с 3:1 във втория мач срещу "Нефтохимик"

"Хебър" Пазарджик е само на победа от втора поредна титла в мъжкото волейболно първенство. "Тигрите" спечелиха втория мач с "Нефтохимик" с 3:1.

Отборът от Пазарджик води с 2:0 успеха във финалната серия, а третата среща е на 26 април в бургаската зала "Младост".

Началото на двубоя бе равностойно, стигна се до 22:22 и 26:26, но домакините спечелиха следващите две разигравания, повеждайки в двубоя.

Във втория гейм шампионите играха по-освободено и закономерно достигнаха до категоричното 25:17 в своя полза.

Бургазлии успяха да се върнат в мача след 25:22, а в четвъртия гейм поведоха с 19:16, но домакините се добраха до 22:22 след атака в аут на Николай Николов.

Отборът от Пазарджик спечели инфарктните последни разигравания в двубоя, за да се поздрави с краен успех при 25:23 след 121 минути игра и успешна атака на Дейвид Кръстев.

Най-резултатен за "Хебър" бе Брадли Гънтър с 19 точки. Неговият съотборник Якопо Масари добави още 18 точки.

За гостуващия тим Николай Учиков завърши със 17 точки.