И Нидерландия ни занули

14-и сме от 16 отбора в Лигата на нациите

Националният отбор за жени на България напусна Хонконг със загуба във Волейболната лига на нациите.

В четвъртия мач българските волейболистки загубиха от Нидерландия с 0:3 (-24, -17, -17).

В часовете преди мача треньорът Лоренцо Мичели загуби една от най-добрите си реализатори в лицето на Радостина Маринова, който получи разтежение на бедрото.

Младият ни отбор стартира силно и поведе в първата част, но в края "лалетата" ликуваха след 26:24, а след това без особени проблеми спечелиха останалите две части.

Съперникът имаше сериозен превес на блокада - 16/5, а нашата по-добра атака (37/32) и 2 аса повече (5/3) не успяха да компенсират.

Мерелин Николова с 14 точки бе най-резултатна за българките.

След старта на турнира с победа над Хърватия (3:0), българките натрупаха само поражения. И са с актив от 5 т. на 14-о място (от 16 отбора) в надпреварата. Нидерландия вече има 8 и ни изпревари, а зад нас са само хърватките и Корея.

Именно с тима от Азия е следващият ни мач, който е ключов за запазване мястото на България в Лигата на нациите. Срещаме корейките на тяхна територия в Сувон, на 27 юни.