Край на серията на "Марица" от близо 8 години без загуба

Волейболните шампионки отстъпиха на ЦСКА с 2:3

ЦСКА победи "Марица" Пловдив с 3:2 (26:24, 24:26, 21:25, 25:22, 15:13) в изключително оспорван мач от женското волейболно първенство, продължил повече от 2 часа.

Това не само бе първа загуба за пловдивчанки, но за момента те не бяха губили дори гейм в осемте си мача. ЦСКА нанесе първо поражение на "Марица" от месец ноември 2015 г. насам - почти 8 години, и сложи край на серия от 145 срещи без загуба.

Първите два гейма бяха равностойни, като двата отбора спечелиха по един с еднакъв резултат - 26:24. "Марица" взе аванс в третия, но ЦСКА успя да изравни и прати мача в тайбрек. Той бе особено драматичен, след като "Марица" поведе с 10:5 и се виждаше победител. "Червените" обаче изравниха при 11:11, правейки четири поредни точки, а след това резултатът стана 13:13. ЦСКА изстрада успеха, като спечели последните две точки и целия мач.

За ЦСКА най-резултатна стана Йоана Атанасова с 19 точки, а най-много точки в мача отбеляза Ива Дудова от "Марица" - 23. Благодарение на успеха "червените" излязоха на второ място в класирането - на 5 точки от "Марица".