"Лъвчетата" се класираха за Евроволей 2022

Тимът на Мартин Стоев победи с 3:0 Нидерландия

Националният отбор на България по волейбол (U20) се класира за европейското първенство през септември, домакин на което ще бъде Италия.

"Лъвчетата" си осигуриха място на финалите с успех с 3:0 (27:25, 25:10, 28:26) над Нидерландия в последния кръг от квалификационна група 6.

Победата е трета поредна за селекцията на Мартин Стоев в пресявките за шампионата на Стария континент.

Откриващият гейм беше равностоен, но "трикольорите" показаха по-здрави нерви в ключовите моменти и се наложиха. Последната точка отбеляза рожденикът Ерик Стоев - син на селекционера.

Вторият гейм премина под диктовката на "лъвчетата", които дадоха само 10 точки на съперника.

Третата и последна част се разви като първата, а България сложи точка на спора при 28:26.

Най-резултатен в мача беше Киан Макнак от състава на гостите с 15 точки. За отбора ни над всички бяха Георги Татаров и Борис Начев с по 13.