"Лъвиците" отстъпиха и на Турция

Волейнационалките с трета загуба в Лигата на нациите

Женският национален отбор на България по волейбол допусна трето поражение в първия уикенд от Лигата на нациите! "Лъвиците" загубиха с 0:3 гейма (19:25, 21:25, 16:25) от Турция като гости.

Съставът на Лоренцо Мичели бе равностоен в началото на първите две части, но туркините показаха по-здрави нерви в ключовите моменти. Третият гейм, оказал се последен, премина под диктовката на съперника.

Над всички в мача бе Ебрар Каракурт от Турция с 20 точки, а Еда Ердем добави 13 за победителките. Най-резултатна за България с 8 точки бе Гергана Димитрова, следвана от Мирослава Паскова и Христина Вучкова с по 7.

Така "лъвиците" заемат временното 13-о място от 16 отбора в Лигата на нациите, като имат една победа и три загуби. Зад тях са само Нидерландия, Доминиканска република и Южна Корея.

Следващите двубои на България са между 15 и 19 юни, когато предстоят сблъсъци със САЩ, Канада, Япония и Белгия.