"Лъвиците" с четвърта загуба в Лигата на нациите

Волейболистките отстъпиха на олимпийските шампионки

Четвърта загуба за волейболистките на България в Лигата на нациите! "Лъвиците" отстъпиха с 0:3 (20:25, 22:25, 20:25) на олимпийските шампионки от САЩ.

Така тимът на италианския специалист Лоренцо Мичели заема 13-ото място във временното класиране с актив от 2 точки. Американките, трикратни победителки и защитаващи титлата си в състезанието от 2021 г., пък записаха четвърти успех в кампанията и с 12 точки са втори в подреждането, на 2 зад лидера Япония.

Българките започваха добре във всеки от трите гейма, но впоследствие допускаха обрат.

Мирослава Паскова единствена записа двуцифрен актив с 14 точки, Силвана Чаушева добави 9, а Мария Йорданова завърши с 8.

Келси Робинсън беше най-резултатна за американките с 14 точки, с 12 се отличи Даниел Кутино, а с 11 - Хана Тап.

Утре България среща лидера Япония, който единствен е без поражение досега.

Съставите

България: Лора Китипова 5, Силвана Чаушева 9, Мирослава Паскова 14, Александра Миланова 5, Нася Димитрова 5, Мира Тодорова 2 - Жана Тодорова-либеро (Мария Йорданова 8, Петя Баракова, Борислава Съйкова, Ралица Василева)

САЩ: Миша Хенкок 3, Дейниъл Кутино 12, Келси Робинсън 14, Катрин Плумър 8, Хана Тап 11, Хийла Уошингтън 10 - Джъстин Уонг-Орантес-либеро