"Лъвовете" не дадоха шанс и на Украйна (ГАЛЕРИЯ)

Волейнационалите с втора победа на европейското (U18)

Националният отбор на България по волейбол постигна втори пореден успех на европейското първенство при до 18-годишните.

"Трикольорите" спечелиха срещу Украйна с 3:0 (26:24, 25:20, 25:21) за час и 17 минути игра в зала Левски София.

Селекционерът Десислава Величкова пусна в игра стартовия състав от победата над Португалия в първия ден: Петьо Иванов, Николай Николаев, Жасмин Величков, Иван Узунов, Кристиян Иванов, Константин Манолев и либеро Димитър Добрев.

Българите имаха проблеми единствено в първия гейм от двубоя, когато крайният резултат беше 26:24. В останалите две части превъзходството им беше значително по-осезаемо.

Жасмин Величков отново беше най-резултатен с 16 точки, а 12 добави Константин Манолев.

България е с актив от две победи и само един загубен гейм на шампионата до момента, докато украинците нямат спечелена част след първите два дни.

В петък българският отбор излиза в мач срещу Австрия. Срещата е от 17:30 ч.