"Лъвовете" с втора победа на Евроволей (U20)

Следващият мача на тима е срещу Чехия

Младежкият национален отбор по волейбол постигна втори успех на европейското първенство (U20) в Италия! "Лъвовете" победиха Португалия с 3:1 гейма (25:22, 21:25, 25:19, 25:23) в мач от втора група на турнира.

Следващият мач на тима ни е на 21 септември (сряда) срещу Чехия.

В първия гейм днес Португалия поведе с 20:18, но атаката и сервисът на "трикольорите" заработиха и те осъществиха обрат, за да вземат аванс. Втората част също премина с превес за съперника, като този път иберийците не изпуснаха контрола.

Националите обаче не оставиха съмнение в по-високата си класа и спечелиха следващите два гейма, с което триумфираха. Най-оспорвана беше заключителната част, преминала през равенство 21:21, а после и 23:23, но "лъвовете" демонстрираха по-здрави нерви в решителните моменти.

Над всички в мача беше Нуно Маркеш от португалците с 26 точки, докато за България най-резултатен с 22 стана Александър Николов.