"Лъвовете" се бориха, но Франция взе своето (ГАЛЕРИЯ)

„Петлите“ са новите европейски шампиони по волейбол (U20)

CEV

Младежкият национален отбор на България по волейбол загуби с 1:3 (25:22, 18:25, 16:25, 26:28) от фаворита Франция във финала на европейското първенство при до 20-годишните.

Тимът на Мирослав Живков започна вдъхновено и поведе в геймовете, но "петлите" стабилизираха играта си и се наложиха, показвайки по-здрави нерви в ключовите моменти.

Най-резултатен за България с 13 точки беше Кристиян Титрийски, 11 добави Александър Къндев, а с 8 завърши Стилиян Делибосов.

Снимка: CEV

Франция взе аванс от 4 точки в откриващата част, който бе стопен от "лъвовете". В крайна сметка те стигнаха до 3 геймбола. Първият беше отразен, обаче при втория България излезе напред.

Това бе едва вторият гейм, загубен от французите в хода на турнира. Другият е от последния кръг на груповата фаза - в мач без значение срещу Латвия, в който "петлите" заложиха на резерви.

Снимка: CEV

Вторият гейм тази вечер, във Върнячка Баня (Сърбия), беше кошмарен за България. Атаката бе неефективна, имаше и колебания при посрещане. Франция затвори частта с лекота и изравни резултата.

Третият гейм също премина под диктовката на "петлите", които се приближиха до триумфа.

Снимка: CEV

Четвъртият гейм беше оспорван. Тимът ни имаше предимство до решителните точки. Тогава "трикольорите" пропуснаха 3 възможности за вкарване на финала в тайбрек, а Франция отговори с 3 поредни точки, за да си осигури златните медали.

Така французите стъпиха на европейския връх при до 20-годишните за втори път в историята. Предишният е от 2008 г., когато победиха със същия резултат Германия в спора за трофея.

За страната ни среброто е шесто от континенталния форум след 2010, 1984, 1979, 1969 и 1966 г. "Лъвовете" са европейски шампиони от 1986-та, когато България е домакин.