Левски взе и Суперкупата! (ГАЛЕРИЯ)

"Сините" спечелиха финала с 3:2 срещу Дея в София

Волейболният шампион на България Левски спечели и Суперкупата на страната! "Сините" защитиха трофея си от миналата година, надигравайки в собствената си зала бургаския Дея с 3:2 (21, 16, -23, -31, 14).

Волейболистите на Николай Желязков поведоха с 2-0, но гостите изравниха, за да вкарат двубоя в тайбрек.

За шампионите като титуляр започна Владимир Гърков вместо Юлиус Фиркал, а за Дея Валентин Братоев бе записан като либеро и се появи в решителната четвърта част.

Най-драматичен се оказа четвъртият гейм, който бе спечелен от гостите с 33:31. Тимът на Левски водеше с 12:9, а в края му имаше 5 мачбола, но играчите на Дея използваха целия си опит, за да се измъкнат.

В решителната пета чест "сините" поведоха със 7:5 след блокада срещу Димитър Василев, а размяната на полетата дойде при 8:6.

Дея обаче изравни за 12:12. Гостите така и не успяха да направят нова брейк точка, с която да поведат и при втория си мачбол в гейма и общо седми "сините" затвориха срещата с блок-аут за 16:14.

Владимир Гърков бе избран за играч №1 от феновете, а за MVP призът одите при Венислав Антов, завършил с 29 точки срещу Дея.

Бившият национал Тодор Скримов, който игра само в първите 4 гейма и напусна терена с мускулно схващане, добави да успеха на левскарите 24 точки (4 аса, 2 блока, 55% ефективност в атака, 27% перфектно и 41% позитивно посрещане). Владимир Гърков добави още 12 точки (35% ефективност в атака, 30% перфектно и 60% позитивно посрещане).