Петгеймова драма и втора загуба за България в Лигата на нациите

Волейнационалите отстъпиха на Германия

Мъжкият национален отбор на България по волейбол загуби и втория си мач в Лигата на нациите. "Лъвовете" отстъпиха драматично на Германия с 2:3 гейма (20:25, 25:22, 16:25, 25:20, 10:15) в "TD Place Arena" в Отава (Канада).

В първия си мач "трикольорите" паднаха от Сърбия с 1:3 гейма (25:19, 19:25, 22:25, 20:25), а по-късно тази вечер - от 23:30 ч., съперник на тима ни в третия кръг ще бъде световният шампион Полша.

България заема 12-ото място във временното класиране с актив от 1 точка.

Днес и двата отбора показаха непостоянство в играта си. Бундестимът се наложи с по-добър сервис и посрещане. Именно в тези компоненти тимът ни показа стабилност при спечелените втори и четвърти гейм, но се пропука в тайбрека.

Силен мач направи талантливият Александър Николов. Синът на Владимир Николов беше най-резултатен с 23 точки, а 17 за България реализира Мартин Атанасов.

За германците над всички бе капитанът Кристиан Фром с 21 точки, следван от Тобиас Крик със 17.

Стартовите състави

България: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Аспарух Аспарухов, Мартин Атанасов, Алекс Грозданов, Светослав Гоцев - Мартин Иванов-либеро

Германия: Ян Цимерман, Линус Вебер, Мориц Райхерт, Кристиан Фром, Лукаш Маазе, Флориан Краге - Юлиан Ценгер-либеро