Пуснахме кръв на вторите в света бразилки

fivb.com

Женският ни национален отбор загуби от олимпийските и световни вицешампионки от Бразилия след тайбрек в среща от олимпийската квалификация в Токио - 2:3 (13, -22, -27, 21, 8).

Снимка: fivb.com

Тимът ни изигра най-силния си двубой на японска земя. Бразилия спечели убедително първата част, но отборът на Лоренцо Мичели осъществи пълен обрат и поведе с 2:1 гейма след 25:22 и 29:27. Впоследствие Бразилия изпрати срещата в тайбрек, където се наложи с 15:8.

България завърши мача с 9 аса срещу 3 за съперника. Бразилия имаше предимство на блокада със 17 срещу 12. "Златистите" допуснаха и по-малко грешки - 18 срещу 32 за България.

Мария Йорданова беше най-резултатна с 19 точки, а Мирослава Паскова и Микаела Стоянова добавиха по 13. За Бразилия Габриела Гимараеш завърши с 26.

Българският отбор записа трета загуба и е без успех в Токио. В първите две срещи България допусна загуби от Белгия с 1:3 и от Турция с 0:3.