Страхотен обрат прати "лъвиците" на четвъртфинал в Евроволей

България е в Топ 8 на Стария континент за втори път от 18 години

Женският национален отбор на България се класира за четвъртфиналите на европейското първенство по волейбол, след като победи с 3:2 (16:25, 17:25, 25:19, 25:20, 15:9) Словакия с обрат от 0:2 във Флоренция (Италия).

Така националките запазиха перфектния си баланс срещу Словакия - 4 успеха от 4 мача. Предишните дойдоха в световна квалификация през 2014 г. и двубои от Европейската лига през 2021 г.

Снимка: cev.eu

"Лъвиците" са сред най-добрите осем на Стария континент за втори път от 18 години.

Следващият ни съперник ще бъде Нидерландия, чийто тим отнесе Швейцария с 3:0 (25:17, 25:19, 25:12) по-рано днес. Двубоят е във вторник (29 август) от 19:00 ч. и ще бъде излъчен пряко по RING, както и напълно безплатно и без регистрация тук - на btvsport.bg.

Срещу Словакия селекцията на Лоренцо Мичели изигра слаби първи два гейма, в които изпитваше трудности на посрещане, а атаката ни не можеше да се справи с високия словашки блок.

"Лъвиците" обаче намериха своя ритъм в третата част и преодоляха напрежението - посрещането се стабилизира, блокада също заработи. България пречупи Словакия, за да намали изоставането си, а сценарият се повтори в четвъртия гейм.

В тайбрека, водени от Радостина Маринова, която бе над всички с 21 точки в мача, националките оформиха впечатляващия обрат и си осигуриха място в следващата фаза.