Световен бронз за младите "лъвове" (ВИДЕО)

Волейнационалите победиха Аржентина в малкия финал

Националният отбор по волейбол спечели бронзовите медали на младежкото световно първенство (U21)! В малкия финал в Манама (Бахрейн) "лъвовете" победиха Аржентина с 3:0 (25:22, 28:26, 25:19).

Най-резултатен за България, както и в мача, стана Георги Татаров с 19 точки. 16 за успеха добави капитанът Александър Николов, а 14 реализира Венислав Антов. За съперника над всички с 11 точки беше Фаусто Диас.

Снимка: volleyballworld.com

Националите започнаха отлично срещата и поведоха рано в резултата. Те взеха аванс от 12:7 и без проблеми затвориха първия гейм с 25:22.

Във втората част "лъвовете" дръпнаха още по-убедително при 15:9 и 17:11, а при 23:19 бяха близо до това да поведат с 2:0 гейма, но не успяха. Аржентинците изравниха при 24:24, след което се игра точка за точка до 26:26 преди отборът на България да спечели две поредни разигравания и да се доближи на един гейм от победата.

В третата част "трикольорите" водеха убедително в резултата, а при 24:18 успяха да реализират първия си мачбол след сервис на Николов.

Така "лъвовете" завоюваха бронзовите отличия за втори път и първи от 2003 г. насам. Последната ни световна титла в тази възраст остава триумфът в Кайро (Египет) през 1991 г.

Същевременно аржентинците пропуснаха да завършат на третото място за втори път в историята след 2009-а.