Волейболистите приключиха Лигата със загуба №10

Националите изпуснаха три геймбола срещу САЩ, приключват предпоследни

Националният отбор по волейбол за мъже завърши със загуба участието си в Лигата на нациите. Тимът на Пламен Константинов отстъпи с 0:3 (-27, -19, -21) пред САЩ в последния си мач от турнира в Анахайм.

Българите пропуснаха три геймбола в първата част, а н следващите две не успяха да се противопоставят на съперника. Мартин Атанасов стана най-резултатен за националите с 9 точки.

Поражението е под номер 10 от 12 мача в турнира. Двете победи дойдоха срещу Словения и Иран. Благодарение на тях отборът запазва мястото си в Лигата на нациите.

В крайното класиране България завърши на предпоследното 15-о място с 8 точки. На последната позиция е Китай, който изпада в турнира "Чалънджър къп".

Отборът на САЩ е начело след редовния сезон с 31 точки от 10 победи и 2 загуби. Полша и Япония също имат по десет успеха, но събраха съответно с 27 и 25 точки. Първите осем тима ще се борят за титлата от 19 до 23 юли в "Ерго Арена" в Гданск.