Волейнационалите не затрудниха европейския шампион

Осма загуба за България в Лигата на нациите

Мъжкият национален отбор на България по волейбол отстъпи с 0:3 гейма (15:25, 20:25, 23:25) на Италия в група 6 от Лигата на нациите. "Лъвовете" не затрудниха европейския шампион и допуснаха осмото си поражение в турнира.

Така селекцията на Николай Желязков остава на 15-о място във временно класиране със само една победа, докато "адзурите" са начело със 7 успеха и 2 загуби.

Подмладеният отбор на България започна активно, но след два поредни аса на Симоне Джанели Италия поведе с 10:7. При 9:14 Николай Желязков взе прекъсване, обаче то имаше обратен ефект. До края на частта италианците се възползваха от грешките при блокада и при атаки през центъра и спечелиха категорично с 25:15.

Втората част беше по-оспорвана, но вървеше равностойно до 7:7. След това италианците дръпнаха с две точки – 11:9, 18:16. Алекс Николов направи две точки, но грешка на Сеганов осигури втори гейм за "адзурите" – 25:20.

Третата част беше най-добрата за българския отбор, макар италианците да дръпнаха с 3:1 в нейното начало. Отлични атаки на Мартин Атанасов, Колев, Радослав Парапунов и Сеганов обърнаха развоя до 6:4. Отлично се включи и Денис Карягин, който направи две точки до 11:8. Атаките на Мартин Атанасов нямаше как да бъдат спирани, дори и с двойна и тройна блокада и България поведе с 23:21. Стигна се до 23:23. Впоследствие обаче италианците се добраха до мачбол и успяха да сложат точка на спора.

Най-резултатен в мача беше Мартин Атанасов с 14 точки. За италианците над всички бе Юри Романо с 13, а по 12 добавиха Алесандро Микелето и Даниеле Лавия.

Съставите

България: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Александър Николов, Мартин Атанасов, Светослав Гоцев, Стефан Чавдаров - Владислав Иванов-либеро (Денис Карягин, Аспарух Аспарухов, Николай Колев)

Италия: Симоне Джанели, Юри Романо, Даниеле Лавиа, Алесандро Микиелето, Роберто Русо, Симоне Анцани - Фабио Балазо-либеро