Волейнационалите загубиха и от Канада

"Лъвовете" остават без победа в Лигата на нациите

БФВ

Мъжкият ни национален отбор по волейбол загуби от Канада с 2:3 (18:25, 18:25, 26:24, 25:21, 11:15) в последния си мач от група 2 на Лигата на нациите. Това е четвърто поражение за "лъвовете", като с две спечелени точки те са на 15-а позиция във временното класиране.

В първите две части домакините не оставиха шансове на българските волейболисти. Те бяха по-добри на всички елементи, поддържаха аванс и спечелиха геймовете с разлика, като поведоха с 2:0.

Въпреки изоставането, играчите на Николай Желязков не се предадоха и изравниха. В третата част те демонстрираха характер и се пребориха за успех в решителните минути. В четвъртата спечелиха с 25:21 и след 2:2 поставиха съперника под напрежение.

Снимка: БФВ

В тайбрека отново имаше борба за всяка точка до равенството 11:11. Този път канадците бяха по-издръжливи, затрудниха посрещането на тима ни и отбелязаха четири поредни точки за 15:11.

Най-резултатен за България беше Александър Николов със 17 точки. Аспарух Аспарухов добави 15 точки, а Радослав Парапунов завърши с 12 точки.

Реализатор номер 1 за Канада стана Стивън Тимоти Маар с 25 точки.

България ще бъде домакин на втория уикенд от Лигата на нациите при мъжете. Турнирът ще се проведе между 21 и 26 юни в столичната зала "Арена Армеец".