Волейнационалките с тежка загуба от еврошампионките

"Лъвиците" допуснаха осмо поражение в Лигата на нациите

Женският национален отбор по волейбол допусна осмо поражение в Лигата на нациите. "Лъвиците" загубиха с 0:3 гейма (12:25, 19:25, 21:25) от европейския шампион Италия у дома. Съперничките доминираха през целия двубой в столичната "Арена Армеец", за да стигнат до девети успех в турнира за сезона.

Така България е на 14-о място с актив от 9 точки и продължава да се бори за място в турнира и през следващия сезон. Развръзката предстои утре, когато тимът ни посреща Полша. Същевременно Италия заема третата позиция с 26 точки.

Днес в първата част България държеше ниво до 10:10, след което италианките се възползваха от лошото посрещане и неточностите при изграждането на атаките.

Във втория гейм българките малко подобриха началния удар, но успешни атаки през центъра на Нуакалор и Пиетрини до 16:10 гарантираха и тази част за гостенките.

Отборът ни показа напълно различно лице в третия гейм, в който демонстрира характер и се върна след сериозно изоставане от четири точки при 12:16 след серия на Нуакалор. Усилията на Мирослава Паскова, Нася Димитрова и Борислава Съйкова осигуриха скъсяване до 17:18. Но грешки при изграждането на атаките и началния удар отново дадоха добра серия на италианките и те спечелиха гейма с 25:21.

Най-резултатна в мача бе Елена Пиетрини с 20 точки, а с 12 за победата на "Скуадра адзура" се отчете Силвия Нуакалор. За България над всички беше Мария Йорданова с 9 точки, следвана от Нася Димитрова с 8.

Съставите

България: Лора Китипова, Силвана Чаушева 7, Мария Йорданова 9, Мирослава Паскова 7, Нася Димитрова 8, Мира Тодорова 2 - Жана Тодорова-либеро (Радостина Маринова 3, Александра Миланова 1, Ралица Василева 1, Петя Баракова, Борислава Съйкова 2)

Италия: Алесия Орро 3, Силвия Нуакалор 12, Елена Пиетрини 20, Алесия Дженари 9, Кристина Кирикела 8, Анна Данези 9 - Моника Де Дженаро-либеро