20 години по-късно: Нюкасъл отново е в европейския елит

Равенство с Лестър осигури на „свраките“ място в Шампионска лига

Нюкасъл се завърна в Шампионската лига след 20-годишно отсъствие! "Свраките" си осигуриха място в Топ 4 на английската Висша лига, след като направиха 0:0 с гостуващия Лестър в среща от 37-ия кръг.

На своя Сейнт Джеймсис Парк, Нюкасъл доминираше в дълги периоди от двубоя тази вечер. През първата част Калъм Уилсън и Мигел Алмирон удариха греди, като в първата ситуация топката впоследствие бе изчистена и от голлинията.

За Лестър изненадващо не започнаха основни играчи в атака - Джеймс Мадисън и Харви Барнс, но в хода на мача се видя причината. Мениджърът Дийн Смит бе заложил на дефанзивен подход, стремейки се "лисиците" да избегнат поражение, което щеше да влоши позицията им в битката за оцеляване.

През втората част имаше още от същото - гостите рядко минаваха центъра. Вратарят Даниел Иверсен изби отлично изстрел на Александър Исак, преди Бруно Гимараеш да бъде спрян от гредата от непосредствена близост.

В края на двубоя, когато Нюкасъл беше отправил 23 удара, Лестър стигна до първия си и само отличната намеса на стража Ник Поуп предотврати попадение на Тимоти Кастан.

В следващия кръг Нюкасъл гостува на Челси, докато Лестър, заемащ 18-ото място с актив от 31 точки, ще преследва задължителен успех у дома срещу финалиста в Лигата на конференциите Уест Хем. Победа за "лисиците" обаче няма да е достатъчна. Оцеляването им зависи и от неуспех на Евертън, който приема Борнемут.