39 години по-късно: Англия отново на европейския футболен връх

Островитяните триумфираха при младежите след драма

Англия е на европейския футболен връх при младежите (U21) за първи път от 39 години!

"Трите лъва" триумфираха в първенството на Стария континент, след като спечелиха с 1:0 срещу Испания в драматичен финал, игран на Аджарабет Арена в Батуми (Грузия).

В герои за островитяните се превърнаха Къртис Джоунс, отбелязал победното попадение в края на първата част, и вратарят Джеймс Трафорд, който спаси дузпа в деветата минута добавено време, изпълнена от Абел Руис, не позволи и на Аймар Орос да се разпише при добавката.

Така англичаните завършиха турнира без допуснат гол. Европейската титла е първа за тима от 1984 г. насам и трета в историята.

Същевременно испанците пропуснаха да станат европейски шампиони на това ниво за рекорден шести път - след 1986, 1998, 2011, 2013 и 2019 г.