5 от 5: Гьозтепе на Мъри разгроми и лидера (ВИДЕО)

Турският тим мачка с 5:1 и е на позиция за плейоф за елита

Воденият Станимир Стоилов Гьозтепе продължава да гази във втора дивизия на Турция. Тимът разгроми като домакин лидера Ейюпспор с 5:1 в среща от 16-ия кръг.

За Мъри това е пети пореден успех в пет мача във всички турнири. Гьозтепе има десет успеха от 16 двубоя този сезон.

Кенет Обина Мама изведе Гьозтепе напред в резултата още в четвъртата минута, а Билел Месауди покачи на 2:0 шест по-късно. Ахмед Кутуджу в 45-ата беше точен за гостите, а през втората част за домакините се разписаха Ялчън Каян от дузпа в 56-ата минута и Ахмед Илдъз в 70-ата и 88-ата от дузпа.

Гьозтепе има 32 точки и заема трето място в класирането, което осигурява плейоф за влизане в елита. Тимът на Стоилов е само на точка зад втория Коджаелиспор, като второто място дава право на директна промоция. Лидер остава Ейюпспор с 39 точки.