6 от 6 за Митов и Абърдийн, Лийдс на Груев с класика

Победи за българските национали на Острова

Българските национали продължават с отличните си изяви на Острова.

Абърдийн, с вратаря Димитър Митов в състава, спечели с 2:1 като гост на Дънди в среща от шестия кръг на шотландския шампионат. Така "доновете" запазиха перфектния си балана от началото на сезона - 6 мача, 6 победи.

"Червените" са втори, тъй като шампионът Селтик разби с 6:0 Сейнт Джонстън и също има 18 точки. Бившият тим на Стилиян Петров продължава с чистите мрежи при голова разлика 20:0.

Абърдийн победи Дънди с попадения на Кевин Нисбет и Топи Кескинен - съответно в 15' и 23', а за съперника точен от дузпа в края на първата част бе Саймън Мъри.

Митов получи висока оценка за представянето си, макар че в последните секунди получи жълт картон за забавяне на играта.

Междувременно друг от "лъвовете" - Илия Груев-младши, записа пълни 90 минути при класически успех на Лийдс срещу Ковънтри у дома в мач от седмия кръг на Чемпиъншип - втора дивизия на Англия.

Родният полузащитник беше на висота, а головете за йоркширци реализираха Вилфред Ньонто (16), Джейдън Богъл (49) и Джоел Пиру (79).

Лийдс е пети с актив от 14 точки - 2 зад лидера Уест Бромич Албиън, който изнендващо отстъпи с 2:3 на опашкаря Шефийлд Уензди.