Ал Насър напред за Купата, Роналдо се подигра със съдията (ВИДЕО)

Нуждаеха се от продължения срещу тима на Джерард

Ал Насър се класира за четвъртфиналите на Купата на краля в Саудитска Арабия, след като победи с 1:0 гостуващия Ал Етифак с продължения.

Столичният гранд игра с човек по-малко над полувреме заради директен червен картон за Андерсон Талиска в края на първата част.

Бразилецът беше изгонен за удар без топка, а съотборникът му Кристиано Роналдо бе толкова възмутен от решението на рефера, че реши да му се подиграе. Камерите уловиха как 5-кратният носител на "Златната топка" прави ироничен жест за смяна на рефера.

Арбитърът все пак пожали Роналдо, който вече си бе изкарал жълт картон още в 12'.

Въпреки че остана в намален състав, Ал Насър не изпусна инициативата срещу селекцията на Стивън Джерард. Численото равенство беше възстановено в 89', когато Али Хазази от Ал Етифак получи червен картон за грубо влизане.

Стигна се до продължения, в които в герой за Ал Насър се превърна Садио Мане. Сенегалецът отбеляза единственото попадение в 107', възползвайки се от подаване на Айман Ахмед.

Напред за Купата на краля продължава и друг от фаворитите - Ал Итихад, който записа класически успех над Ал Фейха. Два гола реализира Абдерразак Хамдалах - в 5' и 87', а точка на спора в добавеното време сложи суперзвездата Карим Бензема.