Арсенал нанесе шеста поредна загуба на Челси и излезе начело

Тимът на Микел Артета реши дербито още преди почивката

Арсенал записа първи успех от над месец и се завърна на върха в Англия. "Артилеристите" победиха с 3:1 гостуващия Челси в лондонското дерби от 34-ия кръг на Висшата лига.

На Емиратс Стейдиъм, Арсенал откри резултата в 18' с гол на Мартин Йодегор. "Топчиите" продължиха да владеят инициативата и в 31' норвежкият плеймейкър покачи на 2:0 с 15-ото си попадение от началото на сезона. Само 3 минути по-късно Габриел Жезус вкара за 3:0.

Съотношението на силите не се промени и през втората част. Капитанът на гостите Тиаго Силва изби топката от голлинията при удар на Габриел Магаляеш, преди Гранит Джака да бъде спрян от вратаря Кепа Арисабалага, а Букайо Сака да стреля неточно от удобна позиция.

"Сините" намалиха изоставането си в 65' чрез Нони Мадуеке. Това бе едва вторият гол за Челси откакто Франк Лампард стана временен мениджър на тима през март.

До края не паднаха повече попадения и Арсенал излезе начело с актив от 78 точки - 2 пред шампиона Манчестър Сити, който е с два мача по-малко.

Челси остава на незавидното 12-то място с 39 точки и ще опита да избегне завършване във втората половина на класирането за първи път от 1996 г. "Сините", които допуснаха 6 поредни загуби под ръководството на Лампард, гостуват на Борнемут в следващия кръг, докато на Арсенал предстои труден тест - визита на Нюкасъл.