Арсенал отново надхитри "лисиците" и мечтае

Тимът на Микел Артета увеличи аванса си на върха в Англия

Важен успех за Арсенал в битката за титлата в Англия! "Артилеристите" спечелиха с 1:0 срещу Лестър като гости в среща от 25-ия кръг на Висшата лига. Победата е пета поредна за Арсенал срещу "лисиците" в първенството.

На Кинг Пауър Стейдиъм в Източен Мидландс, Арсенал доминираше преди почивката. "Топчиите" мислеха, че са повели, но страхотен гол на Леандро Тросар в 26' не беше зачетен след намеса на системата за видеоповторение (VAR). Главният съдия Крейг Поусън видя фал срещу вратаря Дани Уорд.

Домакините отвърнаха с попадение на Келечи Ихеаначо. Нигериецът обаче беше в засада и нулевото равенство се запази.

Арсенал нанесе своя удар още в началото на второто полувреме, когато Габриел Мартинели беше изведен от Тросар и не сбърка. Попадението е девето за бразилеца във Висшата лига от началото на сезона.

В крайна сметка Лестър удължи на 19 мача серията си без успех срещу водач в класирането. "Лисиците" се намират на незавидното 14-о място с актив от 24 точки - само 3 над зоната на изпадащите.

Арсенал води с 57 точки - 5 пред действащия шампион Манчестър Сити. В следващия кръг лондонският гранд приема новака Борнемут, докато на Лестър предстои визита на последния Саутхемптън.