Арсенал се издъни навръх Нова година

Тимът на Микел Артета допусна обрат срещу Фулъм

Арсенал поднесе неприятна новогодишна изненада на феновете си. "Артилеристите" загубиха с 1:2 от Фулъм след обрат в мач от 19-ия кръг и пропуснаха да завършат 2023-а на върха в английската Висша лига.

Тимът на Микел Артета допусна две поредни поражения за първи път от началото на сезона, сложи и край на серията си от 9 лондонски дербита без загуба като гост.

Двубоят на ст. Крейвън Котидж започна отлично за Арсенал - Букайо Сака откри резултата още в 5'.

След попадението обаче "артилеристите" действаха предпазливо и се пропукаха. В 29' Раул Хименес изравни с четвъртия си гол в последните 4 мача, колкото имаше в предишните 50.

Фулъм имаше късмет да се оттегли на полувремето при равенство. Капитанът на Арсенал Мартин Йодегор намери отлично Габриел Мартинели, чийто удар премина малко встрани от целта.

Бившият тим на Димитър Бербатов оформи обрата в 60', когато Боби Де Кордова-Рийд се оказа най-съобразителен при едно разбъркване.

До края вратарят на Арсенал Давид Рая спря Том Кеърни и изгледа как топката се отбива в напречната греда след изпълнение на пряк свободен удар от Андреас Перейра.

За Арсенал Сака пропиля отлична възможност да спаси отбора си от поражение.

В крайна сметка "артилеристите" прекъснаха своята поредица от 4 победи на Нова година и остават четвъртия в класирането с актив от 40 точки, колкото има и шампионът Манчестър Сити, но "гражданите" са с мач в аванс. Втори е Астън Вила с 42 точки. Води Ливърпул също с 42, обаче с мач по-малко - домакинство на Нюкасъл утре.

Фулъм заема 13-ата позиция с 24 точки и гостува на Челси в следващия кръг, докато Арсенал приема Кристъл Палас.