"Арсенал" задълбочи кризата в "Манчестър Юнайтед" с три гола

Кристиано Роналдо се завърна в игра и посвети гол на починалия си син

"Арсенал" постигна победа с 3:1 над "Манчестър Юнайтед" в напрегнат мач от 33-ия кръг на Висшата лига. Двата тима демонстрираха футболно зрелище, но в крайна сметка домакините се оказаха по-съобразителни и взеха трите точки в своя актив.

В игра за "червените дяволи" се завърна Кристиано Роналдо. Той бе приветстван с аплодисменти от феновете на "Арсенал", които по този начин изказаха съболезнованията си заради починалото му новородено дете. В началото на седмицата португалецът съобщи, че синът му, който очакваха с половинката му Джорджина, е починал след раждането. За щастие второто дете - момиченце, е добре и вече е вкъщи.

Иначе "Арсенал" започна ударно мача. Още в третата минута "артилеристите" поведоха с 1:0. Далот и Варан показаха асинхрон в защитата на "Юнайтед", оставиха Сака да центрира, а Нуно Тавараш прати топката в мрежата необезпокояван.

Футболистите на "Юнайтед" отговориха с греда на Далот, но в 28-ата минута вече изоставаха с 0:2. Нкетия вкара, но попадението беше отменено заради засада. Разгледа се и ситуацията преди него, която доведе до дузпа за "Арсенал". Сака беше точен от бялата точка.

Само 2 минути по-късно Кристиано Роналдо показа класа. Той намали изоставането на своя тим, като се възползва от центриране на Матич и се изплъзна на защитниците на "Арсенал". Това беше негов гол номер 100 във Висшата лига и той беше посветен на покойния му син.

Роналдо вече има трицифрен актив в първенствата на Англия (100) и Испания (311), в Шампионската лига (140) и с националния тим на Португалия (115).

През второто полувреме интересните ситуации на терена не стихваха. Бруно Фернандеш се превърна в длъжник на гостите, след като не успя да изпълни прецизно дузпа и топката се отби в гредата. Гол на Роналдо пък беше отменен заради засада.

В 70-ата минута Гранит Джака оформи крайното 3:1 с топовен изстрел извън наказателното поле.

Така "Манчестър Юнайтед" остава все по-далеч от зона "Шампионска лига" в класирането. "Червените дяволи" са шести. "Арсенал" пък заема четвъртото място.