Автогол и пропуск от дузпа провалиха "Реал" Мадрид

Кралският клуб загуби с 0:1 от "Майорка"

Шок за "Реал" Мадрид в испанското първенство! Кралският клуб отстъпи с 0:1 на "Майорка" като гост в мач от 20-ия кръг. Така тимът на Карло Анчелоти прекъсна серията си от 5 мача без загуба във всички турнири и остава на 5 точки зад лидера "Барселона", но е с мач повече.

Шампионите бяха без контузените Едер Милитао и Карим Бензема, а на загрявката от групата отпадна и титулярният вратар Тибо Куртоа. В отсъствието на последния Андрий Лунин записа първия си старт от месец октомври.

Отборът на "Майорка" подходи агресивно още от самото начало и откри резултата в 13', когато Начо Фернандес си отбеляза автогол след центриране на Дани Родригес.

"Реал" така и не отправи точен удар преди почивката. През втората част Марко Асенсио пропиля най-добрата възможност пред столичани, пропускайки дузпа, отсъдена за фал на Предраг Райкович срещу Винисиус Жуниор.

С победата "Майорка" се изкачи до 10-ото място в класирането.

В следващия кръг "Реал" приема последния "Елче", докато "Майорка" гостува на "Севиля".