"Барселона" разгроми "Кадис", но футболът остана на заден план

Фен получи сърдечен удар в края на двубоя

"Барселона" задмина "Реал" Мадрид и оглави временното класиране в испанската Примера дивисион, след като разгроми с 4:0 "Кадис" като гост в среща от петия кръг. Футболът на "Естадио Нуево Мирандия" обаче остана на заден план заради сърдечен удар на фен на домакините десетина минути преди изтичането на редовното време. Спешният случай предизвика продължително прекъсване на мача при резултат 0:2.

Треньорът на каталунците Шави не заложи на Роберт Левандовски и Педри от първата минута с мисъл за предстоящия сблъсък с "Байерн" Мюнхен в Шампионската лига. Отсъствието им се усети - "Барселона" доминираше преди почивката, но така и не намери път към вратата, пазена от Йеремиас Конан Ледесма. Рафиня удари греда, а Мемфис Депай направи пропуски.

"Барселона" все пак стигна до заслужен аванс в 55', когато Френки де Йонг отбеляза първия си гол за сезона. Две минути по-късно на терена се появи Роберт Левандовски, на когото бяха нужни само 8, за да покачи на 2:0 за гостите.

Фаворитът вкара трети гол малко след прекъсването заради спешния случай в трибуните - Ансу Фати завърши контраатака, оползотворявайки подаване на Левандовски. Крайния резултат оформи друга резерва - Усман Дембеле, във втората минута от добавеното време.

Така "Барселона" спря серията от 5 мача без успех срещу "Кадис" и постигна първи такъв срещу "пиратите" от 2006 г. насам. С победата - четвърта от началото на кампанията, каталунците са на върха. "Кадис" пък е закотвен на дъното след петото поредно поражение. Тимът на Серхио Сориано е и единственият без отбелязан гол през сезона сред Топ 5 първенствата на Европа.

В следващия кръг "Барселона" приема "Елче", а "Кадис" е гост на "Валядолид".