"Бенфика" пречупи "Визела" с късна дузпа след скандално съдийство

Реферът Фабио Верисимо стана център на внимание

Лидерът "Бенфика" продължи безупречния си старт в Португалия, след като победи с 2:1 "Визела" след обрат в първи мач от петия кръг на Примейра лига. Двубоят на "Ещадио да Луж" в Лисабон обаче ще се запомни със спорното съдийство на Фабио Верисимо.

"Визела" поведе в 20' чрез черногореца Милутин Осмаич, а домакините стигнаха до изравняване чак четвърт час преди края с гол на Давид Нерес.

Драмата настъпи в последните минути. Първо Верисимо показа странен жълт картон на Гонсало Рамош в 89', преди да му вдигне втори за симулация и да остави "Бенфика" с 10 души.

В 9-ата минута от добавеното време реферът все пак компенсира "орлите" с дузпа. Той посочи бялата точка, след като видя игра с ръка на Диего Роса. Повторенията не убедиха в правотата на решението му.

Зад топката застана опитният Жоао Марио и донесе успеха на "Бенфика". Бившият халф на "Интер" и "Уест Хем" също беше изгонен, тъй като свали екипа си при бурната радост от победното попадение, а вече имаше жълт картон.

В крайна сметка "Бенфика" записа девети пореден успех във всички турнири, като серията включва четирите мача за гранда от Лисабон в квалификациите на Шампионската лига.

"Бенфика" води с пълен актив от 15 точки, докато "Визела" е на 13-ата позиция с 5. В 6-ия кръг "орлите" гостуват на "Фамаликао", а "Визела" приема "Ещорил".