Бензема спаси "Реал", Левандовски не спира да бележи

Победи за грандовете

Карим Бензема отново влезе в ролята на спасител, като вкара два късни гола при победата на "Реал" Мадрид с 3:1 над "Еспаньол".

Така воденият от Карло Анчелоти тим остава с пълен актив от 9 точки след три кръга в Ла Лига.

Гостите от Мадрид поведоха във втората минута чрез Винисиус Жуниор, но Хоселу изравни малко преди почивката.

"Еспаньол" игра силно след подновяването на играта, но нямаше късмет да се разпише. Две минути преди края резервата Родриго с отлично подаване намери Бензема и французинът прати топката в мрежата за 2:1.

В добавеното време попадение на Родриго бе отменено поради засада. Веднага след това Дани Себайос отне топката при разбъркване, но вратарят Лекомт го повали на границата на наказателното поле. След разглеждане на ситуацията съдията показа червен картон на стража. На вратата застана полеви играч, но той не успя да попречи на Бензема да вкара наказателния удар за 3:1.

Междувременно "Барселона" записа втори успех от началото на сезона. "Блаугранас" победиха "Валядолид" с 4:0, а два гола реализира новото попълнение Роберт Левандовски.

Полският национал откри резултата с красиво попадение в 24-ата минута след центриране на Рафиня. Две минути преди почивката Педри завърши добра атака на "Барса" и покачи на 2:0.

През втората част Левандовски препарира вратаря на гостите с гол за 3:0, а в добавеното време Сержи Роберто оформи крайното 4:0.

След този успех "Барселона" заема второ място в класирането със 7 точки.