Беше безобразен 12 минути, смениха го и отборът обърна (ВИДЕО)

Вратарят на втородивизионния Пеняфиел се прочу

Вратарят на португалския втородивизионен Пеняфиел Ману Балде се прочу. Юношата на Бенфика преживя кошмар по време на двубоя с Оливейрензе от откриващия кръг.

Още във 2' Балде сгреши при центриране от корнер, Лукас Силва бе най-съобразителен в разбъркването и откри резултата.

В 6' стражът подари топката на Зе Мануел и гостите удвоиха аванса си, преди Балде да сбърка отново в 9'. Той опита да финтира съперник пред наказателното поле, но се оплете и изби топката към центъра, а Андре Сантос се възползва.

В 12' Балде беше сменен от Филипе Ферейра и... обратът започна.

Минута по-късно Зе Лейте върна едно попадение. В 18' Габриел Барбоса направи резултата 2:3.

Пеняфиел продължиха да бъдат по-активни и през втората част, когато Мага в 55' и отново Зе Лейте оформиха крайния резултат - 4:3.

Така Пеняфиел стана един от шестте тима, които откриха кампанията с успех. Визела, Лейшоеш, Академико Визеу, Фейрензе и Пасош Ферейра също победиха.