Чутовен скандал с Реал Мадрид в Испания

Съдията свири край миг преди победен гол на Джуд Белингам

Грандиозен скандал избухна в испанския футбол след мача Валенсия - Реал Мадрид (2:2). Кралския клуб стигна до трето попадение дълбоко в добавеното време, но миг преди това реферът Хесус Хил Мансано наду свирката за последен сигнал.

Валенсия поведе с 2:0 още до 30-ата минута чрез Уго Дуро и Роман Яремчук до 30-ата минута. До края на първото полувреме Реал намали с попадение на Винисиус Жуниор. Отново бразилецът изравни резултата след почивката.

Във втората минута на добавеното време домакините получиха дузпа, която обаче беше отменена със системата VAR. Седем минути след това Джуд Белингам вкара с глава, но Хил Мансано вече беше свирил край. За протестите си звездата на Реал получи червен картон, а на терена последваха грозни сцени и разправии.

"Какво да кажа... няма много за казване. Случи се нещо безпрецедентно. Не сме доволни от червения картон на Джуд Белингам. Той само каза на съдията, че това е гол, не го е обидил", коментира след двубоя треньорът на Реал Карло Анчелоти.

"Кралете" остават начело в класирането с 66 точки. Вторият Жирона има 59 и мач по-малко. Барселона е трети с 57.