Дебютен гол на Мбапе и рекордна Суперкупа на Европа за Реал (ВИДЕО)

Кралският клуб победи Аталанта с 2:0 във Варшава

Реал Мадрид спечели Суперкупата на Европа за рекорден шести път! В битката за трофея кралският клуб победи с 2:0 Аталанта. Килиан Мбапе ознаменува дебюта си за испанския гранд с попадение, отбелязвайки второто в мача.

Така Реал изпревари Барселона и Милан, които имат по 5 Суперкупи на Стария континент. "Кралете" триумфираха още през 2022, 2017, 2016, 2014 и 2002 г.

Реал стигна до двубоя тази вечер, след като спечели за 15-ти път Шампионската лига. Във финала "Лос Бланкос" се наложиха с 2:0 над Борусия Дортмунд. "Бергамаските" пък превзеха Лига Европа след 3:0 срещу Байер Леверкузен, за да грабнат първата си европейска купа.

Тази вечер преди почивката Едер Милитао беше близо до нелеп автогол след центриране на Мартен Де Роон, а в добавеното време Родриго разтресе напречната греда на вратата, пазена от Хуан Мусо.

През втората част Богинята се пропука на два пъти при изнасяне на топката. Първо в 59' Джуд Белингам пресече подаване и пусна към Винисиус, който проби и намери Федерико Валверде на празна врата за 1:0.

9 минути по-късно Родриго се възползва от грешка на Исак Хиен и постави началото на атака в бяло. Топката стигна до Белингам, който подаде към Мбапе и "Златното момче" се разписа.

Така френската суперзвезда стана 418-ият различен голмайстор за Реал и се превърна в петия "Галактико" с попадение в дебюта си след Роналдо Назарио, Кристиано Роналдо, Гарет Бейл и асистиралият му Белингам.

Попадението осигури 14-ия трофея за Карло Анчелоти начело на кралския клуб. Италианският специалист се изравни на върха с Мигел Муньос по отличия с Реал. Великият треньор завоюва Суперкупата на Европа за пети път, задминавайки Хосеп Гуардиола.