Драма и луд екшън: "Хибърниън" изтръгна точка от "Рейнджърс"

Първa грешка на шотландския гранд в битката за титлата

Шотландската Висша лига влезе в домовете на зрителите с помощта на телевизия RING с гръм и трясък. Изключително драматичен мач между "Хибърниън" и "Рейнджърс" завърши 2:2 в четвъртия кръг на първенството.

Домакините се надяваха на първа победа у дома срещу именития си съперник от 2016 година. Това не се случи, но въпреки това, "Рейнджърс" изпусна първи точки за сезона в битката за титлата. "Хибърниън" стартира лошо шампионата и дори отпадна в началния етап на Купата на лигата и мениджърът Лий Джонсън искаше реакция от тима си. Тя дойде в самия край на срещата на "Ийстър Роуд".

"Рейнджърс" поведе в резултата в края на първото полувреме. Спорно отсъдена дузпа даде възможност на Джеймс Тавърниър да реализира. Системата ВАР в Шотландия все още не е въведена. Това предстои да се случи през декември, решиха клубовете преди два месеца. До тогава спорните съдийски решения няма как да бъдат преразглеждани.

Домакините изравниха в началото на втората част, когато завърналият се от престой в Саудитска Арабия - Мартин Бойл, прати топката във вратата. Само седем минути по-късно Том Лоурънс с глава направи резултата 2:1 в полза на гостите, а ситуацията за тях се влоши в 66-ата минута. Тогава Джон Лундстрам получи директен червен картон за нарушение в гръб. Фаулът обаче не предполагаше червен, а жълт картон, но Колъм прецени да остави "Рейнджърс" с човек по-малко. Влезлият като резерва Алфредо Морелос отново показа пиперливия си нрав и само след 13 минути престой на терена видя също директен червен картон. Причината - удар с ръка в лицето на съперник.

Вече с двама души повече, "Хибс" се втурна към минимум изравняване на резултата. Постигна го дълбоко в добавеното време. В 93-ата минута Джош Кембъл шутира от дъгата на наказателното поле, вратарят на "Глазгоу" Маклафлин не видя топката и тя се оказа зад гърба му. 2:2 и първи шанс за "Селтик" този сезон да дръпне в класирането.

В сряда за "Глазгоу Рейнджърс" предстои реванш с ПСВ Айндховен от плейофите на Шампионската лига. След 2:2 в първия мач шотландците ще се опитат да се завърнат в турнира след дълга пауза. Мачът ви очаква в ефира на bTV Action от 21:30 часа.

Очаквайте следващия уикенд още един двубой от шотландската Висша лига пряко по RING.