Дузпа спаси "Челси" на "Гудисън Парк"

Откакто Тухел е начело на "сините" от Лондон, за тима му са свирени 15 дузпи

"Челси" започна с победа новата кампания във Висшата лига. Тимът на Томас Тухел си тръгна с 1:0 от гостуването на "Евертън" на "Гудисън Парк".

Жоржиньо откри резултата от дузпа в добавеното време на първото полувреме. Голът падна в деветата минута на продължението. То се наложи заради спирането на играта при контузията на Бен Годфри, който бе изнесен на носилка. Именно в добавеното време "Евертън" получи тежък удар на фона на играта си. Чилуел проби и навлезе в наказателното поле, където бе повален от Дукуре. Жоржиньо бе точен и изведе гостите напред.

Статистиката показва, че откакто Тухел е начело на "сините" от Лондон (от 26 януари 2021 г.), за "Челси" са свирени 15 дузпи, повече от всеки друг отбор от Висшата лига.