Експериментална Италия изпусна Германия

Двата тима направиха 1:1 в Лигата на нациите

Италия, в експериментален състав, пропусна да победи Германия в първа среща между двата тима от Лигата на нациите. "Адзурите" и Бундестимът направиха 1:1 на ст. "Ренато Дал'Ара" в Болоня.

Тимът на Роберто Манчини бе близо до откриване на резултата в 35'. Тогава гредата спря Джанлука Скамака.

Домакините все пак поведоха в 70', когато появилият се като резерва 5 минути по-рано дебютант Дьонон Нонто центрира отлично към Лоренцо Пелегрини и капитанът на "Рома" се разписа на празна врата.

Германците обаче възстановиха равенството след 3 минути. Стигна се до разбъркване в наказателното поле на "адзурите", а Йосуа Кимих бе най-съобразителен.

Така европейският шампион Италия няма победа вече 237 дни. "Адзурите" са и в серия от 5 поредни мача без успех срещу Германия. Последният е от полуфиналите на Евро 2012, когато се наложиха с 2:1. Тогава два гола за италианците отбеляза Марио Балотели, докато за Германия бе точен Месут Йозил от дузпа.