"Фламенго" ликува с Копа Либертадорес

Габигол вкара единственото попадения за "червено-черните" във финала срещу "Атлетико Паранаензе"

"Фламенго" победи "Атлетико Паранаензе" с 1:0 във финала за Копа Либертадорес. "Атлетико", воден от легендата Луиш Фелипе Сколари игра с десет души от 43-ата минута, след като защитникът Педро Енрике получи червен картон.

Снимка: БГНЕС

Габриел Барбоса отбеляза единствения гол в мача. Габигол се разписа в самия край на първото полувреме

"Червено-черните" ликуват за трети път. Преди това клубът взе трофея през 1981 и 2019 г. Тимът от Куритиба все още не е печелил трофея, въпреки че надеждите бяха да стигне до историческата първа титла под ръководството на Сколари.

Треньоръг обяви, че слага край на кариерата си след края на сезона. Той е печелил два пъти трофея - през 1995 г. с "Гремио" и 1999-а с "Палмейрас".