Франция с първа победа за сезона в Лигата на нациите

Световният шампион не срещна трудности с Австрия, но даде жертви

Франция записа първи успех за сезона в Лигата на нациите! "Петлите" победиха Австрия с 2:0 у дома в мач от петия кръг на група 1.

Тимът на Дидие Дешан обаче даде нови две жертви - контузии в хода на двубоя получиха вратарят Майк Менян и централният бранител Жул Кунде. Така списъкът с лекуващите травми, в който са основни фигури като Юго Лорис, Люка и Тео Ернандес, Н'Голо Канте, Пол Погба, Карим Бензема и Кингсли Коман, се удължи.

На "Стад дьо Франс" в Париж, французите пратиха топката в мрежата на съперника още във 2', но попадението на Килиан Мбапе не беше зачетено заради засада. Световните шампиони продължиха да доминират, а Австрия с мъка удържа нулевото равенство до почивката.

Австрийците погледнаха по-смело към вратата, пазена от резервата Алфонс Ареола, но първата голова възможност за втората част се откри пред Жонатан Клаус от "петлите", който стреля над напречната греда от чиста позиция.

Франция все пак поведе в 56', когато Мбапе се справи с петима бранители, за да отбележи 28-ия си гол с националната фланелка. Десетина минути по-късно Оливие Жиру сложи точка на спора, след като се разписа с глава за 2:0.

Със своите 35 години и 357 дни, нападателят на "Милан" стана най-възрастният голмайстор в историята на Франция, задминавайки Роже Марш, който бележи за "петлите" срещу Испания през декември 1959 г. - на 35 години и 287 дни.

Гостите завършиха срещата без да отправят точен удар. Така отборът, воден от Ралф Рангник, остава на дъното в групата с актив от 4 точки и до последно ще се бори за оцеляването си в дивизията.

Франция е на третата позиция с 5. Води Хърватия (10), след като спечели с 2:1 срещу Дания (9) у дома. В неделя "петлите" гостуват на Дания, докато Австрия приема Хърватия.

Останалите резултати и голмайстори в турнира тази вечер

Лига А

Група 1
Хърватия – Дания 2:1
1:0 Борна Соса (49), 1:1 Кристиан Ериксен (77), 2:1 Ловро Майер (79)

Група 4
Белгия – Уелс 2:1
1:0 Кевин де Бройне (10), 2:0 Миши Батчуай (37), 2:1 Кийфър Муур (50)

Полша – Нидерландия 0:2
0:1 Коди Гакпо (14), 0:2 Стивън Бергвайн (60)

Лига C

Група 1
Литва – Фарьорски острови 1:1
0:1 Якуп Андреасен (22), 1:1 Викинтас Сливка (41)

Турция – Люксембург 3:3
0:1 Марвин Мартинс (9), 1:1 Дженгиз Юндер (16-дузпа), 1:2 Даниел Синани (37), 2:2 Максим Шанот (39-автогол), 2:3 Жерсон Родригес (69), 3:3 Исмаи Юксек (87)