Герой! Митов спаси дузпа и остави Абърдийн на върха (ВИДЕО)

Българският вратар с основен принос при 1:0 над Рос Каунти

Димитър Митов се превърна в герой за хита на сезона в Шотландия - Абърдийн. Българският вратар спаси блестящо дузпа при победата с 1:0 при гостуването на Рос Каунти в мач от четвъртия кръг.

В 65-ата минута Митов спаси по брилянтен начин дузпата, изпълнена от Ронан Хейл. Той се разтегна максимално и изби с една ръка топката, която летеше с голяма скорост към долния му десен ъгъл.

Димитър дълго бе прегръщан от съотборниците си, които след това също се постараха за трите точки. Кевин Нисбът отбеляза победния гол дълбоко в добавеното време - 98-ата минута.

Абърдийн остана на върха в класирането с пълен актив от 12 точки. Селтик е втори с 9 и мач по-малко, а Рейнджърс е със 7 след две победи и равенство.

Двубоите от Висшата лига на Шотландия можете да гледате в ефира на РИНГ.