Героят на деня: Вратар спаси три дузпи в Ла Лига

Пауло Гасанига от Жирона отчая Атлетик Билбао

Цели три дузпи спаси вратарят на Жирона при драматичната победа с 2:1 над Атлетик Билбао. Победното попадение падна в деветата минута на добавеното време... от дузпа.

В 28-мата минута баските получиха дузпа, но Алекс Беренгер не успя да преодолее Гасанига. Малко по-късно Жирона поведе в резултата с попадение на Ясер Асприля. Четири минути преди почивката "лъвовете" от Билбао изравниха, след като точен беше Ойан Сансет.

В 58-мата минута 32-годишният Гасанига спаси още една дузпа, изпълнена от Иняки Уилямс. Тъй като стражът бе напуснал голлинията си по-рано от разрешеното, тази дузпа трябваше да бъде изпълнена отново, но аржентинецът пак спаси, отчайвайки този път Андер Ерера.

В осмата минута на добавеното време Айтор Паредес събори Кристиан Стуани в наказателното поле и получи втори жълт, съответно червен картон. Стуани реализира от бялата точка и донесе победата за Жирона.

Домакините се изкачиха на 11-о място във временното класиране с 12 точки, а баските са шести с две повече.