Голово шоу между "Бенфика" и "Спортинг" (ВИДЕО)

Първо равенство в дербито от 2018 г. насам

"Бенфика" и "Спортинг" Лисабон направиха 2:2 в дербито от 16-ия кръг на португалската Примейра лига. Така двата гранда не излъчиха победител в сблъсъка за първи път от 2018 г., слагайки край на серия от 11 срещи без равенство.

На "Ещадио да Луж", "Спортинг" поведе в 27' след автогол на Александър Ба. Домакините обаче изравниха в 37' чрез Гонсало Рамош, който оползотвори подаване на Рафа Силва.

В началото на втората част от VAR стаичката сигнализираха на главния съдия за фал в наказателното поле на "Бенфика", а Педро Гонсалвеш не сбърка от бялата точка - 2:1 за "лъвовете".

"Орлите" изравниха в 64' с второто попадение на Рамош за вечерта.

Така "Бенфика" е на върха с актив от 41 точки, пред "Брага" с 37, а трети е "Порто" с 33 и мач по-малко. По-късно тази вечер, пряко по RING от 22:30 ч., "драконите" приемат "Фамаликао". "Спортинг" е четвърти с 29 точки.