Голово шоу върна Арсенал на върха в Англия

Лондончани показаха характер срещу Астън Вила

Арсенал се завърна на първото място във временното класиране на Висшата лига. Селекцията на Микел Артета се справи с Астън Вила след 4:2 в мач от 24-ия кръг, който се изигра на „Вила Парк“.

„Артилеристите“ показаха здрави нерви, след като на два пъти бяха в ролята на изоставащи, но все пак намериха пътя към ценния успех.

По този начин лондончани прекъснаха негативната си серия от три поредни мача без победа в английския елит и нанесоха трето последователно поражение на „лъвовете“.

Точни за победителите бяха Букайо Сака, Олександър Зинченко, Жоржиньо и Габриел Мартинели, докато за домакините се разписаха Оли Уоткинс и Фелипе Коутиньо.

Астън Вила стартира ударно и откри резултата още в 5-та минута. В герой се превърна Оли Уоткинс, който реализира за 1:0. 11 минути по-късно лондончани надигнаха глава и стигнаха до равенството чрез Букайо Сака, който не остави шанс на Емилиано Мартинес.

В 32-рата минута „лъвовете“ отново погледнаха смело към водачеството след попадение на Фелипе Коутиньо. „Артилеристите“ за пореден път показаха характер и възстановиха паритета, а в ролята на голмайстор влезе Олександър Зинченко.

Гостите не се отказаха от мисълта за победа и натискът им даде резултат в 93-ата минута, когато Жоржиньо нацели гредата, а топката рикошира в гърба на Мартинес и се озова в неговата врата. Пет минути по късно Габриел Мартинели вкара на празна врата и сложи точка на спора.

Арсенал има 54 точки, а играчите на Унаи Емери заемат деветата позиция с 28. На 25 февруари Арсенал ще гостува на Лестър, докато Астън Вила ще има визита на Евертън.