Груев и компания с нова крачка към Висшата лига (ВИДЕО)

Националът записа цял мач за Лийдс при 2:0 срещу Шефилд Уензди

Илия Груев-младши и неговият Лийдс с нова крачка към Висшата лига! Йоркширци победиха с 2:0 Шефилд Уензди като гости в дербито от 37-ия кръг на Чемпиъншип.

Националът записа пълни 90 минути, в които впечатли с 95.6% точност при подаванията, 7 шпагата, 1 отнемане на топката, 2 изчиствания и 1 блокиран удар. По-висока оценка от него получиха само капитанът Итън Ампаду, Жуниор Фирпо и Уилфред Ньонто.

Патрик Бамфорд даде аванс на Лийдс в добавеното време на първата част. За нападателя това е четвърти гол в последните пет мача.

Тимът на Груев започна отлично и втората част, а Ньонто отбеляза за 2:0 в 58', оформяйки крайния резултат.

Така Лийдс събра 79 точки и излезе временно на второто място - 2 зад лидера Лестър. Уензди остава на предпоследната позиция с 38 точки.

В следващия кръг Груев-младши и компания приемат Милуол, докато "кукумявките" са гости на борещия се за директна промоция Ипсуич.