Холанд приближи Манчестър Сити до върха

Шампионите не впечатлиха срещу Палас, взеха своето с дузпа

Манчестър Сити се приближи на 2 точки от върха във Висшата лига! "Гражданите" не впечатлиха, но стигнаха до успех с 1:0 при гостуването си на Кристъл Палас в мач от 27-ия кръг на английското футболно първенство. В герой за тима на Пеп Гуардиола се превърна обичайният заподозрян - Арлинг Холанд, който отбеляза победното попадение от дузпа в 78'.

На Селхърст Парк, Сити срещна трудности с организирания отлично в защита домакин. Отбраната на Палас се пропука веднъж, но Холанд прати топката над вратата, пазена от Висенте Гуаита. Последва удар на Родри, отразен от неговия сънародник.

Феновете на Сити обаче не се притесняваха, въпреки че нулевото равенство се запази до почивката. "Гражданите" бяха вкарали последните си 9 гола срещу Палас през вторите полувремена.

Фил Фоудън не бе далеч от откриване на резултата. 60-ата минута на двубоя маркира четвъртия час без гол за Палас във Висшата лига. Нуждата от попадение стана още по-голяма 12 минути преди края, когато Холанд бе точен от дузпа, отсъдена за фал на Майкъл Олисе срещу Илкай Гюндоган.

За норвежеца попадението е под №28 от началото на сезона във Висшата лига.

"Орлите" на Патрик Виейра обаче така и не намериха път към вратата на Сити. По този начин "гражданите" удължиха на 6 двубоя серията си без поражение и заемат второто място, но вече с актив от 61 точки. Лидер е Арсенал с 63 и мач в аванс, като "артилеристите" гостуват на приятната изненада Фулъм в лондонския сблъсък от неделната програма на 27-ия кръг.

Палас няма победа от Нова година и изглежда ще се замеси в битката за оцеляване. Лондончани са 12-ти с 27 точки - само 4 над зоната на изпадащите.