И без Роналдо може: Португалия отнесе Люксембург с 9:0

6 последователни победи и голова разлика 24:0

Португалия постигна най-голямата победа в историята си след 9:0 над Люксембург в домакинство от Група J на европейските квалификации.

Избраниците на Роберто Мартинес не показаха никаква милост, а на терена дори не беше звездата Кристиано Роналдо, който изтърпява наказание за натрупани жълти картони.

Люксембург има в актива си 10 точки и запазва шансовете си за исторически първо класиране на голям форум.

На полувремето резултатът беше 4:0, след като Гонсало Инасио и Гонсало Рамош вкараха по два гола.

През втората част Диого Жота добави два, а по един Рикардо Орта, Бруно Фернандеш и Жоао Феликс.

Това е най-убедителната победа в историята на "мореплавателите". До момента те имаха три успеха с по 8:0 - два над Лихтенщайн и един над Кувейт.

Тимът също така подобри рекорда си за най-добър старт в квалификации за европейско или световно първенство - с 6 последователни победи. Головата разлика също респектира - 24:0.

Португалия е лидер в потока с 18 точки, а на второ място е тимът на Словакия, който се справи за 10 минути с Лихтенщайн за 3:0.