Интер Маями се провали без Меси (ВИДЕО)

Тимът на световния шампион загуби финала за US Open Cup

Интер Маями се провали без Лионел Меси. Контузената суперзвезда изгледа от трибуните загубата с 1:2 срещу Хюстън Динамо във финала на US Open Cup.

Във Форт Лодърдейл, Грифин Дорси даде аванс на Хюстън в 24', а 9 минути по-късно Амир Баси удвои от дузпа. Йосеф Мартинес намали изоставането на "розовите" във втората минута от добавеното време, но те нямаха време и сили за повече.

Така Интер няма победа откакто Меси получи травма при шампионатния разгром с 4:0 над Торонто преди седмица. Последваха равенство 1:1 с Орландо Сити и поражението тази нощ.

Срещу Хюстън на линия отново не беше и Жорди Алба, докато Серхио Бускетс записа пълни 90 минути.

Хюстън, чийто акционер е звездата от НБА Джеймс Хардън, се възползва и вдигна втория си трофей от турнира. Предишният триумф на Динамо бе през 2018 г.

US Open Cup има 110-годишна история. Турнирът събира отбори от всички футболни лиги на САЩ, някои дори на полупрофесионално ниво. В изданието тази година участваха 99 тима.